Robimy domówkę na Sylwestra-menu, zastawa stołowa oraz inne elementy przygotowańW ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się spędzić Sylwestra w domu razem z rodziną i przyjaciółmi. Takie domowe spotkania niewątpliwie mają swój urok, bo pozwalają na dobrą zabawę w kameralnych warunkach i w luźnej atmosferze. Aby sylwestrowa domówka okazała się imprezą udaną, trzeba ją wcześniej dobrze zaplanować i odpowiednio przygotować.

Gdzie zorganizować sylwestrową domówkę?

Gdy grupa znajomych zastanawia się, gdzie zorganizować domówkę, najlepiej wybrać dom lub mieszkanie o dużym metrażu. Większa przestrzeń pozwala nie tylko na swobodne ustawienie stołów z jedzeniem ale także na zorganizowanie miejsca do tańczenia. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak dużo osób będzie na domówce. Gdy na spotkanie sylwestrowe umawia się mała grupa do sześciu osób, spokojnie można także przyjęcie przygotować nawet w mniejszym mieszkaniu.

Jak zaplanować sylwestrową domówkę?

Gdy już wiadomo, gdzie odbędzie się domówka, trzeba skupić się na zaplanowaniu menu, zabezpieczeniu mebli, zastawy stołowej i przygotowaniu sprzętu grającego. Warto także przygotować specjalną dekorację w postaci balonów, konfetti i innych elementów imprezowych, które można łatwo dostać w sklepach z takim asortymentem. Zawczasu należy też zdecydować o której zacznie się zabawa, jak będą dowożeni gości oraz jaki będzie udział poszczególnych osób w przygotowaniach i kosztach.

Co podać do jedzenia na domówce sylwestrowej?

Domówki zwykle trwają co najmniej kilka godzin, dlatego warto zadbać nie tylko o różnorodne menu ale także o napoje alkoholowe. Na takich imprezach najczęściej podaje się domowe jedzenie, przygotowane albo przez gospodarzy albo przynoszone także przez gości. Oczywiście jeśli ktoś ma takie życzenie, może zamówić gotowy catering na przykład w restauracji. Najczęściej jednak domówki organizowane są stosunkowo niewielkim kosztem, dlatego dominuje domowe jedzenie, w tym dania na gorąco, podane w ładnej porcelanie. Na sylwestra dobrze jest przygotować różnego typu przekąski zarówno na zimno jak i na ciepło. Jeśli chodzi o przystawki, to najlepiej jeśli są one niewielkie, takie na jeden kęs. W tej roli dobrze sprawdzą się koreczki, mini kanapki, kabanosy czy faszerowane jajka. Dobrym pomysłem jest także deska serów, podana z winogronami i suszonymi owocami. Ponadto można przygotować mini kiełbaski w cieście, roladę szpinakową, przystawki z łososiem czy serowe kuleczki w ziołach. Dobrym pomysłem zawsze są ciekawie skomponowane sałatki. Podczas tak długiej imprezy przyda sie także danie gorące. Może to być zupa z białych warzyw z prażonymi płatkami migdałow czy dobrze znany i lubiany bigos. Przygowując stół nie można zapomnieć o takich elementach jak zestawy sztućców, serwetki czy dzbanki na napoje. 

Atrakcje na sylwestrowej domówce

To, jakie atrakcje będą na domówce, zależy od składu gości i ich upodobań. Z pewnością nie może zabraknąć dobrej muzyki, zarówno do słuchania jak i do tańczenia. Są oczywiście także inne sposoby na ciekawe spędzenie tego czasu. Można urządzić maraton filmowy albo pokaz starych, wspólnych fotografii. Jeśli goście lubią wspólnie spiewać to z pewnością będą się dobrze bawić przy karaoke. Taki domowy sylwester to także dobra okazja do wspólnego gotowania. Oprócz tego można grać w gry planoszowe albo kalambury. Jeśli uczestnikami zabawy mają być osoby z dużą fantazją, to można umówić się na imprezę w przebraniach.

Domowa impreza sylwestrowa to doskonała okazja do miłego spędzania czasu w kameralnym gronie. Aby wszystko dobrze się udało, trzeba wcześniej zadbać o takie elementy jak: zastawa stołowa, ustawienie mebli, dekoracje i zakupy spożywcze. Później pozostaje już tylko założyć odpowiedni strój na tę okazję i świetnie się bawić.