Co możesz zrobić, aby zabezpieczyć swój samochód na zimęKiedy noce stają się dłuższe, a pogoda chłodniejsza, wielu z nas zaczyna myśleć o przechowywaniu swoich samochodów na zimę. W końcu nie ma zbyt wiele radości z jazdy w chłodnym, mokrym i wietrznym bałaganie. Chociaż może się wydawać, że twój samochód spędza większość czasu bezczynnie w zamkniętym garażu lub szczelnej jednostce magazynowej, większość ludzi faktycznie jeździ swoimi samochodami przez cały rok. Jeśli jednak myślisz o odstawieniu samochodu na zimę, jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, jeśli chcesz mieć pewność, że jest on jak najbardziej gotowy, gdy postawisz go z powrotem na drodze po pierwszym mrozie.

Zmień swój olej i sprawdź ciśnienie w oponach

Jeśli przechowujesz swój samochód na zimę, dobrym pomysłem będzie wymiana oleju i filtra przed zaparkowaniem go na sezon. Pomoże to chronić silnik Twojego samochodu i zapewni jego dobrą pracę, gdy ponownie uruchomisz go na wiosnę. Jeśli nie wymienisz oleju, może on zgęstnieć, co w rzeczywistości może spowodować uszkodzenie silnika. Utrzymanie świeżego oleju pomoże utrzymać sprawne działanie silnika nawet wtedy, gdy nie jest on regularnie używany.

  • Jeśli zdecydujesz się na wymianę oleju przed schowaniem samochodu na zimę, możesz rozważyć przechowywanie zużytego oleju na wypadek konieczności jego uzupełnienia wiosną.
  • Przechowywanie go w pojemniku ze szczelnym zamknięciem, aby uniknąć zanieczyszczenia, może to ułatwić. Zanim oddasz swój samochód do długoterminowego przechowywania, upewnij się, że sprawdzisz ciśnienie w oponach. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz w obszarze o zmieniających się porach roku.
  • Gdy robi się coraz zimniej, powietrze w oponach kurczy się. Jeśli pozostawisz opony z normalnym ciśnieniem, przy chłodniejszej pogodzie będą one przepompowane, co może spowodować ich uszkodzenie.

Dodaj ochronę przed rdzą i osuszacze

Chociaż jest mało prawdopodobne, że Twój samochód całkowicie zardzewieje, jeśli zostawisz go w garażu na kilka miesięcy, dobrym pomysłem jest ochrona samochodu przed szkodliwą wilgocią. Można to zrobić poprzez dokładne wyczyszczenie i osuszenie wnętrza przed przechowywaniem samochodu. Osuszacz powietrza może również pomóc w utrzymaniu niskiego poziomu wilgoci w garażu. Możesz również rozważyć dodanie do wnętrza samochodu sprayu chroniącego przed rdzą lub inhibitora rdzy, aby pomóc chronić go przed wilgocią, która może dostać się do środka. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, zima może trwać tak krótko jak kilka miesięcy lub tak długo jak kilka sezonów. I chociaż wielu z nas ekscytuje się parkowaniem swoich samochodów podczas zimowych miesięcy, ważne jest, aby pamiętać, że Twój samochód musi odpocząć, aby pozostać w dobrym stanie.