Jak zostać mechanikiem: wszystko, co musisz wiedzieć‍Naprawy mechaniczne są niezbędną częścią posiadania i utrzymania samochodu. Posiadanie odpowiedniej wiedzy i zrozumienia mechaniki samochodowej pomoże Ci w tej dziedzinie jako mechanik samochodowy. Nie jest zaskoczeniem, że mechanicy zarabiają świetne pensje i mają wiele możliwości pracy. Jak więc zostać mechanikiem?

Co robi mechanik?

Jako mechanik będziesz sprawdzać i naprawiać wszystkie rodzaje pojazdów. Dotyczy to samochodów, ciężarówek, łodzi, motocykli i innych. Innymi słowy, będziesz serwisować i utrzymywać pojazdy, aby działały sprawnie. Mechanicy diagnozują problemy z pojazdami. Oznacza to, że wykorzystują swoją wiedzę o tym, jak poszczególne części współpracują ze sobą, aby ustalić źródło problemu. Do kontroli pojazdów używają narzędzi, takich jak podnośniki samochodowe i mierniki ciśnienia w oponach. Używają również komputerów do testowania części i diagnozowania problemów. Porady jak zostać mechanikiem:

  • Zdobądź praktyczne doświadczenie - Praca jako mechanik samochodowy da Ci praktyczne doświadczenie, którego potrzebujesz, aby rozpocząć swoją karierę. Możesz również pracować na własnym samochodzie, aby zaoszczędzić pieniądze.
  • Przejdź szkolenie - Możesz odbyć szkolenie w community college lub online. Pozwoli Ci to nauczyć się podstaw naprawy samochodów. Możesz również uzyskać certyfikaty, aby rozwinąć swoją karierę.
  • Zdobądź pracę - Nie musisz mieć całego szkolenia i doświadczenia, aby zdobyć pracę jako mechanik. Zacznij szukać pracy jako mechanik, jak tylko zdecydujesz się zostać mechanikiem. Pozwoli Ci to zdobyć doświadczenie i zbudować sieć z innymi mechanikami.

Wymagania edukacyjne mechanika samochodowego

Najlepszym sposobem na poznanie mechaniki samochodowej jest pobrudzenie sobie rąk. Powinieneś mieć co najmniej 3-5 lat doświadczenia przed próbą zostania mechanikiem. To dlatego, że musisz być odpowiednio przeszkolony w naprawie samochodów. Istnieje bardzo niewiele szkół, które oferują stopnie mechanika samochodowego. Zamiast tego, można iść do community college i ukończyć program Automotive Technology. To pozwoli Ci rozpocząć pracę jako mechanik podczas ukończenia szkolenia. Możesz również zdecydować się na uzyskanie stopnia Associate, Bachelor, lub magistra w dziedzinie związanej z mechaniką samochodową. Może to być w dziedzinach takich jak inżynieria mechaniczna, technologia motoryzacyjna lub inżynieria mechaniczna. Mechanicy diagnozują i naprawiają pojazdy, aby utrzymać ich sprawność. Są również odpowiedzialni za sprawdzanie pojazdów i wymianę części w razie potrzeby. Ta praca jest poszukiwaną karierą, która dobrze płaci.