Piękno Anglii: Magiczne skały w StonehengeStonehenge jest jednym z najbardziej znanych starożytnych zabytków na świecie i łatwo jest zobaczyć, dlaczego. To nie tylko lista światowego dziedzictwa UNESCO, ale fascynujące miejsce, w którym wiele tajemnic nadal jest rozwiązywanych. Historia Stonehenge jest pełna pytań bez odpowiedzi, ale współcześni archeolodzy i badacze aktywnie próbują rozwiązać te tajemnice. Kto wie, jakie odkrycia zostaną dokonane w następnej kolejności? Teraz, gdy dowiedziałeś się o historii Stonehenge, jesteś gotowy, aby odwiedzić to niesamowite starożytne miejsce dla siebie. Odwiedź Stonehenge i przenieś się w przeszłość, kiedy Wielka Brytania była tajemniczym i niezbadanym miejscem, a kiedy budowa Stonehenge była całkowitą tajemnicą.

Dlaczego Stonehenge zostało zbudowane?

Historia Stonehenge jest owiana tajemnicą. Wiemy, że zostało zbudowane tysiące lat temu, ale nie wiemy dlaczego. Teorie obfitują, ale nikt nigdy nie był w stanie udowodnić swoich pomysłów. Niektórzy uważają, że Stonehenge było cmentarzem, inni, że służyło jako obserwatorium astronomiczne lub nawet jako kalendarz. Niektórzy uważają, że było to miejsce uzdrawiania, miejsce kultu, a nawet miejsce wykorzystywane w rytuałach szamańskich.

Ale jak ludzie żyjący w Wielkiej Brytanii tysiące lat temu zbudowali coś tak dużego? Kamienie są bardzo ciężkie, a archeolodzy odkryli, że przywieziono je z kamieniołomu oddalonego o ponad 100 mil. Jak je transportowano i jak je składano? Nikt nigdy nie poznał odpowiedzi na te pytania.

Tajemnica…

Przez tysiące lat, naukowcy i uczeni próbowali rozwiązać tajemnicę otaczającą budowę Stonehenge. Wielu próbowało rozwiązać tę zagadkę, ale nikomu się to nie udało. W ostatnich latach pojawiły się jednak nowe teorie, a kilku wybitnych archeologów twierdzi, że udało im się rozwiązać zagadkę budowy najsłynniejszego prehistorycznego zabytku Wielkiej Brytanii - Stonehenge. Nowa teoria sugeruje, że miejsce to zostało zbudowane przez grupę ludzi, którzy mieszkali w pobliżu i że zostało ono zbudowane jako "ostatnie hurra" dla umierającej kultury neolitycznej. Ostatecznie nikt nigdy nie będzie wiedział na pewno, kto zbudował Stonehenge.

Wizyta przy magicznych kamieniach

Stonehenge jest otwarte codziennie od 8 rano do 6 wieczorem (listopad-luty do 5 wieczorem). Obiekt znajduje się na skrzyżowaniu dróg A303 i A344 w pobliżu Amesbury, 8 mil na zachód od Salisbury, przy A344. Parking jest dostępny w pobliżu. Z parkingów do pomnika kursują autobusy wahadłowe. Wstęp wynosi £19 dla osoby dorosłej i £14 dla dzieci poniżej 16 roku życia. Audioprzewodniki są dostępne za dodatkowe £4. Stonehenge jest dostępne dla osób niepełnosprawnych. Istnieje kilka pobliskich atrakcji wartych odwiedzenia, w tym Stonehenge Tour, Stonehenge Visitor Center, Amesbury Archer i Durrington Walls. W pobliżu znajdują się również restauracje i sklepy, w których można kupić pamiątki lub coś przekąsić.