Zalety energii odnawialnej - oto co musisz wiedziećIstnieje wiele korzyści z energii odnawialnej. Jest ona dobra dla środowiska, tania, niezawodna i wspiera tworzenie miejsc pracy. Może również pomóc w walce ze zmianami klimatu, chronić zasoby wodne i obniżyć koszty energii. Istnieją również znaczące inwestycje w energię odnawialną. Inwestycje te pomogą rozwinąć sektor energii odnawialnej i zmniejszyć nasze uzależnienie od paliw kopalnych. Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, wybór jest jasny - nadszedł czas na zmiany. A jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić jest inwestowanie w energię odnawialną.

Energia odnawialna jest niezawodna

Energia odnawialna jest niezawodnym źródłem energii, ponieważ jest wytwarzana z zasobów naturalnych, takich jak światło słoneczne, wiatr, deszcz i ciepło geotermalne. Odnawialne źródła energii są opłacalne i zrównoważone. Energia odnawialna nie zanieczyszcza środowiska, ponieważ nie wytwarza żadnych gazów cieplarnianych ani innych zanieczyszczeń. Nie wymaga również wydobywania, wiercenia ani transportu paliw kopalnych, co zmniejsza ślad węglowy.

Oprócz tego, że jest tania, energia odnawialna jest również bardzo niezawodna. Dzieje się tak dlatego, że energia słoneczna będzie zawsze dostępna - nawet wtedy, gdy będziesz jej najbardziej potrzebował. W okresach ekstremalnej pogody panele słoneczne i turbiny wiatrowe będą nadal pracować. Będą produkować energię niezależnie od warunków pogodowych. To powiedziawszy, podczas pewnych warunków pogodowych, odnawialne źródła energii będą produkować mniej energii. Jest to coś, co dzieje się z każdym źródłem energii - nie tylko z tymi odnawialnymi.

Energia odnawialna wspiera tworzenie miejsc pracy

Energia odnawialna była w stanie tworzyć miejsca pracy w ciągu ostatnich kilku dekad. To nie tylko kreator pracy, ale także stabilizator pracy. Istnieje wiele miejsc pracy zależnych od przemysłu paliw kopalnych, a energia odnawialna zapewnia im nowe możliwości zatrudnienia. Należy zauważyć, że energia odnawialna ma pozytywny wpływ na wskaźniki zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych.

Energie odnawialne stworzyły ponad 3 miliony miejsc pracy w samych Stanach Zjednoczonych. Oczekuje się, że do 2020 r. liczba ta wzrośnie o 2 miliony. Energie odnawialne pomogły również ustabilizować wskaźniki zatrudnienia, ponieważ są w stanie zapewnić nowe możliwości osobom bezrobotnym lub zatrudnionym w niepełnym wymiarze z powodu wyczerpywania się paliw kopalnych.

Inwestowanie w energię odnawialną może również przynieść znaczące korzyści ekonomiczne. Może generować miejsca pracy w sektorze energii odnawialnej, pomagając w ten sposób pobudzić gospodarkę. Zwiększony nacisk na odnawialne źródła energii może pomóc w walce z efektami zmian klimatycznych. To z kolei pozwoli na ochronę środowiska i zapewni źródło dochodu dla wielu osób. Warto również zauważyć, że przejście na odnawialne źródła energii może również pomóc w zmniejszeniu nierównowagi handlowej między USA a Chinami, która obecnie jest bardzo wysoka. Dzieje się tak dlatego, że Chiny dostarczają obecnie większość paneli słonecznych na świecie, a także znaczną ilość turbin wiatrowych.