Jak uzyskać idealne włosy‍To okropne uczucie, gdy wychodzisz z domu z włosami pozbawionymi życia i objętości. Czujesz się skrępowana, a może nawet zawstydzona. Na szczęście, nie zdarza się to zbyt często, ale gdy już się zdarzy, wystarczy, że na zawsze przeklniemy "bad hair days". Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele sposobów, by do tego nie dopuścić. Stosuj się do poniższych prostych wskazówek, aby każdego dnia mieć idealne włosy - to sekret pięknych kosmyków.

Te zasady warto znać!

Włosy to część naszego ciała, która wymaga pielęgnacji, pielęgnacji i uwagi, aby zachować zdrowie i blask. Istnieje wiele zasad, których należy przestrzegać, aby zadbać o swoje włosy. Oto kilka z nich:

  • Regularnie myj włosy szamponem i stosuj odżywkę

To prosta odpowiedź, ale to właśnie ona jest sekretem pięknych włosów. Szampon usuwa brud i nagromadzony olej ze skóry głowy, a odżywka sprawia, że włosy stają się miękkie, zdrowe i pełne życia.

  • Stosować ochronę cieplną

Jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzeń włosów jest stosowanie zbyt wysokiej temperatury. Stosowanie ciepła na włosy powoduje uszkodzenie otoczki włosa, co sprawia, że włosy stają się suche i puszące się. Aby chronić włosy przed tymi uszkodzeniami, stosuj produkty chroniące je przed wysoką temperaturą.

  • Nie należy szczotkować mokrych włosów

Przed wzięciem prysznica nigdy nie rozczesuj włosów. Mokre włosy są bardzo delikatne, a szczotkowanie może spowodować ich łamanie. Używaj grzebienia o szeroko rozstawionych zębach, aby uniknąć szarpania podczas przeczesywania mokrych włosów.

  • Nie wysuszaj włosów

Suche włosy to katastrofa. To jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą się przytrafić Twoim włosom. Gdy suszysz włosy, pozbawiasz pasma naturalnych olejków i wilgoci, co prowadzi do ich łamania, matowienia i puszenia się. Jeśli masz kręcone lub falowane włosy, może to prowadzić do jeszcze większego puszenia się i powstawania loków, których nie da się opanować.

Używaj produktów odpowiednich dla Twojego typu włosów

Może Twoje włosy są suche i łamliwe. A może są tłuste i wiotkie. Niezależnie od tego, jakie są Twoje włosy, istnieją specjalne produkty, które pomogą Ci rozwiązać ten problem - a Ty musisz je poznać! Jeśli masz suche i łamliwe włosy, znajdź produkt, który je odżywi. Oleje, takie jak olejek arganowy lub kokosowy, można stosować w domu lub podczas zabiegów w salonie fryzjerskim, aby wzmocnić włosy. Jeżeli masz tłuste włosy, używaj szamponu zwiększającego objętość. Przyda się też coś z kwasem salicylowym, który usunie nadmiar oleju ze skóry głowy i oczyści mieszki włosowe.