Proste zabiegi, dzięki którym Twoja skóra będzie czysta i promienna‍Zdrowa skóra jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w jej wnętrzu. To coś więcej niż tylko posiadanie czystej, pozbawionej skaz skóry. Zdrowa skóra to znak, że Twój organizm funkcjonuje optymalnie, a jego naturalne procesy przebiegają tak, jak powinny. Jak już wiesz, pielęgnacja skóry to nie tylko oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie. Istnieje wiele innych małych sztuczek, które pozwolą Ci utrzymać zdrową, promienną i wolną od wyprysków skórę przez cały rok.

Stosuj ocet jabłkowy w walce z trądzikiem

Trądzik jest powszechną dolegliwością, z którą wielu z nas boryka się w pewnym momencie swojego życia. Często jest on postrzegany jako oznaka nadmiernego przetłuszczania się skóry lub niewłaściwego oczyszczania. Ale co, jeśli powiemy ci, że może to być spowodowane spożywaniem zbyt dużej ilości cukru lub przetworzonej żywności? Cukier może powodować skok insuliny i prowadzić do nadprodukcji sebum. To z kolei powoduje zatykanie się porów i powstawanie zmian trądzikowych. Aby temu zapobiec, spróbuj zastosować na skórę wodę różaną zamiast toniku oraz ocet jabłkowy zamiast toniku, a następnie nawilż skórę ulubionym kremem nawilżającym. Istnieje wiele innych sposobów leczenia trądziku, które możesz zastosować, aby pozbyć się tych zmian. Jednym z nich jest metoda aztecka, która polega na nakładaniu miodu na skórę (zamiast stosowania go doustnie) i pozostawieniu go na godzinę przed zmyciem letnią wodą. Miód działa kojąco na skórę trądzikową, równoważąc jednocześnie poziom pH, co oznacza mniejszą liczbę wyprysków! Istnieje wiele innych naturalnych, łatwych sposobów na utrzymanie zdrowej skóry bez stosowania ostrych substancji chemicznych, takich jak nadtlenek benzoilu czy kwas salicylowy, które z czasem mogą wysuszać skórę.

Wypróbuj maseczkę z glinki bentonitowej

Glinka bentonitowa to naturalny produkt, który może być stosowany w przypadku różnych chorób skóry. Jest również doskonałym dodatkiem do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Glinka bentonitowa pomaga usuwać brud, zanieczyszczenia i toksyny, które nagromadziły się w porach podczas oczyszczania skóry. Należy stosować ją jako środek złuszczający i/lub maseczkę co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Glinka bentonitowa działa, ponieważ ma ładunek ujemny, więc w naturalny sposób przyciąga ładunki dodatnie z zanieczyszczeń, oleju i toksyn znajdujących się na powierzchni skóry. Zatrzymuje te zanieczyszczenia, dzięki czemu można je łatwo zmyć wodą. Glinka bentonitowa ma również właściwości lecznicze, które są w stanie wniknąć głęboko w skórę, zapewniając dodatkowe korzyści.