Redakcja: Prosimy przedstawić swoją tezę o pojawieniu się pierwszych Słowian w Europie.

Janusz Bieszk: Uważam, że Słowianie pochodzą ze środkowej Azji sprzed wielu tysięcy lat, z byłej cywilizacji Gobi w ramach, której działało imperium Ujghur. Stąd powiązanie między ludami indo, irano i europejskimi. Wynikało to po prostu z jednolitego genotypu i z jednolitej haplogrupy R1A1. Byli to bracia w jednym genotypie i w jednej haplogrupie.

W piaszczystych terenach pustynnych Takla Makan, nad basenem rzeki Tarym wydobyto około 3000 mumii ujghurskich. Badania finansowali właściwie Chińczycy, którzy myśleli, że to ich przodkowie. Okazało się jednak, że byli to Słowianie. Wystarczy wpisać na YouTube hasło „Ujguhrowie”, aby zobaczyć wspaniałe zdjęcia zachowanych w tym suchym klimacie mumii, gdzie widać jeszcze piękne rysy np. kobiet ujghurskich, słowiańskich. Wysokie, szczupłe sylwetki, pociągłe twarze, włosy kasztanowe i blond, oczy niebieskie i zielone, a więc rysy typowo słowiańskie.

Prof. Grzybowski z Bydgoszczy, który uczestniczył w badaniach grupy międzynarodowej stwierdził w swojej publikacji, że Słowianie byli w Europie już 7 000 lat temu. A grupa międzynarodowa jako wynik badań zespołu podała z kolei, że byli na jej terenie nawet 10 700 lat temu. Wg. badań, a także najstarszych kronik, np. Prokosza, na terenach od Renu do Donu istniała tak zwana Sarmacja Europejska, czy też Scytia Europejska. Od Donu na wschód była zaś Sarmacja i Scytia Azjatycka. Słowianie urzędowali od Renu, w tak zwanej Germanii.

Galowie już w III w. p.n.e. nazywali wszystkie plemiona, które żyły za Renem na wschodzie, a których jeszcze wtedy nie znali Germanami. Podejrzewam, że wzięło się to od słowa hermano - brat. German oznaczał brata – sąsiada i innego znaczenia nie miał. Germania była zaś krajem sąsiedzkim, krajem bratnim. Dopiero zaborcy niemiecko-austriaccy przejęli nazwę i z Germanów zrobili z niej Niemców, co jest po prostu nieprawdą. Germania to Słowiańszczyzna, a Germanie są Słowianami. Prasłowianie od tysięcy lat mieszkali na terenie Niemiec.

Dopiero od wieku VII-VIII n.e. w dorzeczu Renu zaczęły się tworzyć plemiona niemieckie, tworzące też swój język. Powstały one z plemion galijskich, celtyckich, normandzkich, przybyszy z północy i częściowo ze Słowian. Pierwsze państwo niemieckie zostało założone dopiero we Fritzlarze w 919 r., a pierwszym królem plemion niemieckich został książę Henryk Ptasznik z rodu Ludolfingów. Założyli je później niż my, ponieważ my byliśmy zorganizowani już ponad dwa tysiące lat wcześniej. Wielka Lechia od 1800 r. p.n.e. do czasów Mieszka liczyła sobie już 2600 lat. Szmat czasu.  

Oglądaj całość